השחף יצירות ברזל

מדרגות מתכת

מאמרים בנושא מדרגות

תקנים ובטיחות בנושא מדרגות

 

השחף - יצירות ברזל

 

חברת השחף יצירות ברזל היא חברה אשר מתמחה בייצור של מוצרי ברזל ומתכת מכל הסוגים – שערים, סורגים, גדרות, פרגולות, סככות, גלריות, מדרגות קלות וכדומה. בניית מדרגות קלות ממתכת , לרוב בשילוב עץ, היא המומחיות הגדולה של חברת השחף יצירות ברזל. המדרגות הקלות המיוצרות על ידי החברה הן מדרגות אשר מעוצבות באופן אישי עבור כל לקוח, בהתאמה לצרכים שלו ולטעם האישי שלו. אולם מעל לכל, עומדת חשיבותה של הבטיחות בייצור המדרגות הקלות. חברת השחף מקפידה על עמידה בכל תקני הבטיחות, על מנת לאפשר ללקוחותיה מדרגות יפות ובטוחות לשימוש יומיומי. הנה מספר חוקי בטיחות חשובים הנוגעים למדרגות, אותם כדאי להכיר:

 

גודל המדרגות

 

לגודל המדרגה ישנה חשיבות מכרעת לגבי הבטיחות שלהן. למדרגה יש שני גדלים עיקריים – רום המדרגה, כלומר הגובה שלה, ושלח – רוחב השטח שעליו דורכים. הנוסחה לחישוב הגודל הנכון של המדרגה הוא 2a+b=61-63, כאשר a מייצג את רום המדרגה, ו-b מייצג את השלח. המשמעות היא שהסכום של רוחב המדרגה עם פעמיים גובה המדרגה בסנטימטרים, יהיה שווה ל61 עד 63 ס"מ. כך, לדוגמא, מדרגה תקנית יכולה להיות בגובה של 17.5 ס"מ, ובהתאמה, רוחבה יהיה כ-27 ס"מ. מדרגות שאינן עומדות בחישוב הזה, אינן בטוחות לשימוש ועלולות לגרום לנפילות.

 

המעקה

 

המעקה הצמוד למדרגות אינו משמש רק לאחיזה בעת הטיפוס במדרגות, אלא גם למניעת נפילה מצידי המדרגה. לכן, המעקה צריך להיות מורכב מסורגים אנכיים במרחק של 10 ס"מ לפחות בין מוט למוט, על מנת למנוע נפילה. אין מניעה בטיחותית ליצור מעקה מעוצב ומעניין, כמובן, אולם מומלץ שלא יהיו סורגים אופקיים במעקה, על מנת למנוע אפשרות של טיפוס עליו. חברת השחף יצירות ברזל מתמחה בייצור מעקות מעוצבים ויפהפיים, אשר עומדים בכל התקנים הללו.

 

צורת המדרגות

 

המדרגות צריכות להיות ברוחב אשר מספיק למעבר אנשים, כאשר הרוחב התקני משתנה על פי מיקום המדרגות. במקומות ציבוריים אין להשתמש כלל במדרגות לולייניות, ואלו מתאימות לשימוש רק בבתים פרטיים או במקומות שהתנועה בהם מועטה מאד.