השחף יצירות ברזל

שאלות ותשובות

1. אנחנו בונים בית , מתי צריך להחליט על המדרגות /מעקות ? 
כדאי לתת את הדעת על עבודות הברזל האמורות להתבצע בבית כמה שיותר מוקדם , עדיף כבר בשלב התכנון , שאם נדרשת הכנה מוקדמת , שתבוצע בשלבי הבנייה הראשוניים . 

2. האם כדאי לגלוון את המעקות בבית ? 
אני ממליץ לגלוון את כל עבודות הברזל המותקנות מחוץ לבית , עבודות המותקנות בתוך הבית אפשר לוותר על הגילוון. 

3. באיזה צבע כדאי לצבוע את המעקות /סורגים/שערים ? 
לגביי גוון הצבע , זה עניין של טעם , אני ממליץ על כיוון של אפור-שחור (דומה לצבע הברזל המקורי) . לגבי האיכות , אני ממליץ על צביעה בתנור או צביעה בהתזה של יסוד אפוקסי ועליון פוליארתני - דו רכיבי. 

4. האם אפשר להתקין מדרגות מתכת בבית קיים ? 
באופן כללי כן , צריך לבדוק את המצב בבית , האם נלקח בחשבון בעבר מקום להתקנת המדרגות העתידיות , יש לבצע תכנון ראוי ונכון בהתחשב בכל תנאי השטח. 

5. איזה עץ כדאי להתקין במדרגות פנים ? 
אני ממליץ לעבוד עם עץ קשה ואיכותי שיראה טוב גם לאחר מספר שנים , עץ מומלץ הוא האלון (ישנם מספר סוגים של אלון) , האורן לעומתו הוא עץ רך ופחות מתאים למדרכי מדרגות . כמובן שישנם עוד סוגי עץ כמו מייפל , אגוז (אפריקאי ואמריקאי) , בוק , מהגוני , דובדבן , שיכולים גם להתאים למדרכי המדרגות. 

6. האם אפשר להזמין אצלכם רק את שלדת המדרגות ? 
התקנת מדרגות קלות מורכבת משלושה מרכיבים : התקנת שלדת המדרגות , התקנת מדרכי העץ והתקנת המעקה המלווה את מהלך המדרגות . אפשר לבצע רק את אחד השלבים , אך מומלץ לבצע בסופו של דבר את כל שלושת השלבים אצל בעל מקצוע אחד על מנת שהאחריות על המוצר הסופי תהיה אצל אדם אחד ולא "תיזרק" בין בעלי מקצוע שונים. 

7. מה המידות המומלצות לביצוע מהלך מדרגות ? 
ישנן תקנים של מדרגות , צריך לשמור על יחס מסוים בין הרום לשלח , לפי התקן גובה מדרגה מקסימלי עד 17.5 ס"מ , עומק שלח מינימלי 26 ס"מ , רוחב מהלך מינימלי לבית פרטי 80 ס"מ.